rehabilitacja domowa

Od pewnego czasu pojawiła się możliwość wykonywania zabiegów w domu pacjenta. Rehabilitacji domowej podlegają przede wszystkim pacjenci, którzy nie mogą korzystać z rehabilitacji ambulatoryjnej, osoby niepełnosprawne lub w podeszłym wieku. Rehabilitacja domowa obejmuje specjalistyczne porady lekarskie jak i zabiegi fizjoterapeutyczne, oraz edukację zdrowotną pacjenta i jego rodzinę, opiekunów udzielane w miejscu zamieszkania. Aby uzyskać skierowanie na rehabilitację domową potrzebne jest zaświadczenie od lekarza-specjalisty.

 

ZALETY REHABILITACJI W DOMU:

  • Indywidualne podejście do pacjenta;
  • Rehabilitant poświęca czas wyłącznie jednemu pacjentowi;
  • Zabiegi wykonywane 1 na 1 zapewniają szybsze efekty terapii;
  • Pacjenci podchodzą do ćwiczeń z większym zapałem, wykazują silniejszą motywację;
  • Mniejsze koszty rehabilitacji w domu(rehabilitacja w szpitalu jest kosztowna)

 

Domowe ćwiczenia korzystnie wpływają też na dzieci. Dom jest ich naturalnym środowiskiem i nie wstydzą się cwiczyć. Chętnie współpracują z Fizjoterapeutą. Głównym celem rehabilitacji domowej jest poprawa stanu zdrowia pacjentów, ale także poziomu życia pacjentów.

W ofercie EL-MED znajdą Państwo rehabilitację domową prowadzoną z myślą o pacjentach, którzy mają różne problemy zdrowotne.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich potrzebuje rehabilitacji to nie czekaj. Już dziś umów się na wizytę w EL-MED i skorzystaj z rehabilitacji domowej.